SVOJSÍKŮV ZÁVOD 2017

Ve dnech 31. 3. – 2. 4. 2017 se naše družina skautů a skautek zúčastnila Svojsíkova závodu konaného v Břeclavi. Skauti a skautky se zde sjeli, aby porovnali své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín. Volným tématem závodu byl rok 1934 a původní skautské závody, které organizovaly jednotlivé župy. Soutěžní družiny se tak vrátily v čase zpátky ke kořenům skautingu.

Ihned po příjezdu čelila družina výzvě - uvařit večeři pro celou družinu. I přes drobné problémy s kotlíkem naše družina dokázala, že si umí poradit a uvařila výborné jídlo, na kterém jsme si společně pochutnali. :-) Poté nás čekal úvodní táborový oheň, během kterého jsme se navzájem poznali s ostatními účastníky.

První chladnou noc ve stanu jsme přečkali ve zdraví, po snídani jsme se odloučili a družinka se odebrala ke startu do samotného závodu. Během závodu bylo úkolem družiny najít podle obdržené mapy celkem 8 stanovišť rozmístěných po Břeclavi a okolí, na kterých musela plnit různé disciplíny související se skautingem. Tyto disciplíny prověřili jak fyzickou zdatnost, nabyté vědomosti, zručnost, tak zvládání krizových situací, řešení problémů a celkovou znalost skautských ideálů. Naše družinka úspěšně našla všechna stanoviště a úkoly na nich zadané splnila s časovým náskokem 2 hodin nad stanoveným limitem. Po návratu do cíle následoval krátký odpočinek a večer ještě společná noční hra.

Poslední den nás čekal pouze úklid stanů a slavnostní vyhlášení výsledků letošního závodu. Naše družina se umístila na úctyhodném 10. místě z celkového počtu 22 přihlášených družin. Myslím si, že si družina během celého závodu vedla výborně a vzorně reprezentovala naše středisko. :)

Pajka